پمپ خلا تعمیری

تعمیر پمپ خلا تضمینی

تعمیر پمپ خلا و تست نهایی آن

نکات مهمی که باید  در مورد تعمیر و نگهداری پمپ های خلا پره ای دوار بدانید.

تعمیر پمپ خلا قبل از اینکه به جزئیات آن بپردازیم،در مورد نحوه عملکرد این انواع پمپ ها و کاربردهایی که می تواند مفید باشد صحبت کنیم.

به عنوان مثال،پمپ های خلاء پره ای دوار به روغن پمپ وکیوم خاصی تکیه می کنند تا به عنوان یک درزگیر و روان کننده برای تیغه ها (همچنین به عنوان پره ها شناخته می شوند) در محفظه پمپ عمل کنند.

این پره ها روی یک روتور نصب می شوند،که درون یک محفظه دایره ای شکل قرار گرفته است.از آنجایی که روتور در داخل محفظه می چرخد.پره ها نیز هنگام چرخش به داخل و خارج می لغزند.و محفظه های هوای مهر و موم شده ای ایجاد می کنند که تمام کار پمپاژ را انجام می دهد.

اما این همه روغن پمپ خلا که پره ها را روان می کند کجا می رود؟

در هنگام کارکرد پمپ خلا،مخلوط گاز و روغن ،به داخل محفظه جداکننده روغن،دمیده می شود.

با استفاده از طراحی منحصر به فرد و مهندسی شده پمپ خلاروغنی،تا ۹۸٪ روغن را از گاز جدا می کند. و آن را به مخزن روغن منتقل می کند.

   پمپ‌های خلاء پره‌ای دوار  برای حذف بقیه روغن به شبکه پیچیده‌ای از فیلترها متکی هستند.

پمپ های پره ای دوار را می توان در کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار داد.انواع مختلفی از پمپ ها وجود دارند که همه مزایا و معایب خاص خود را دارند.

 در این آموزش تعمیر پمپ خلا در مورد موضوعات زیر صحبت خواهیم کرد:

  • کاربردهایی که پمپ های خلاء پره ای دوار می توانند برای آنها مفید باشند  
  • مزایا و معایب استفاده از پمپ های پره ای دوار 
  • نحوه نگهداری و تعمیر پمپ   
  • کاربردهای پمپ های پره ای دوار 

 پمپ‌های خلاء پره‌ای دوار  دارای رتبه خلاء ۹۹.۹۹۹% هستند، به این معنی که می‌توان از آن‌ها در اکثر کاربردها استفاده کرد، به جز مواردی که دارای امتیاز بسیار بالا هستند.

پمپ های خلاء پره ای دوار می توانند جریان هوای کافی را برای سیستم های خلاء کوچک و متوسط ​​ایجاد کنند.  اکثر

رایج ترین کاربردهای صنعتی پمپ های خلاء پره ای دوار شامل موارد زیر است:

 
فرآیندهای شیمیایی و دارویی

مهندسی محیط زیست

فرآوری مواد غذایی

 بسته بندی

انتقال پنوماتیک

نجاری 

انواع پمپ خلا پره ای دوار

در انتخاب پمپ مناسب برای کسب و کار شما به کاربرد، بودجه و اندازه سیستم خلاء شما بستگی دارد.

به طور کلی، پمپ های خلاء پره ای دوار نسبت به انواع دیگر پمپ های خلاء ارزان تر هستند. با این حال، هنگام مقایسه قیمت و مشخصات این نوع پمپ ها، حتماً به محدوده کارکرد توجه کنید.

معایب پمپ خلا پره ای دوار

پمپ های پره دارای چند معایب هستند. این پمپ ها برای کار کردن به روغن نیاز دارند. شما باید روغن را به دقت کنترل کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.نشت روغن،می تواند محصول شما را آلوده کند. پمپ‌های خلاء پره‌ای دوار نیز به دلیل روغنی که در محفظه پمپ استفاده می‌شود.

اما در بدترین حالت، اگزوز می تواند یک اتاق را پر از دود کند.  فیلترها می توانند انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند.

تعمیر پمپ خلا پره دوار

به طور کلی، مشکلات مربوط به این پمپ ها به راحتی قابل توجه و تشخیص هستند. در حالی که تعمیر و نگهداری پمپ را می‌توانید خودتان با خرید کیت‌ها و قطعات تعمیرات مناسب انجام دهید. اگر مطمئن نیستید که چیزی در حین تعمیر آن نمی‌شکند می‌توانید با ما تماس بگیرید تا تعمیر پمپ وکیوم را برای شما انجام دهیم.

 در پمپ خلا شما برخی از مشکلات رایجی ممکن است رخ دهد.که به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

پمپ من روشن نمی شود

اگر پمپ شما روشن نمی شود، اولین جایی که باید به آن نگاه کنید منبع برق است. معمولاً برق به درستی وصل نمی شود یا ولتاژ کاری با موتور مطابقت ندارد. سایر مشکلات احتمالی عبارتند از عملکرد نادرست موتور، دمای پایین روغن، روغن پمپ بیش از حد چسبناک یا گرفتگی اگزوز

پمپ من به فشار مناسب نمی رسد

اگر در فشار پمپ خلاء پره ای چرخشی خود مشکلی دارید،احتمالاً نشتی در سیستم وجود دارد. هنگامی که گیج پمپ نامناسب است یا زمانی که نشتی خارجی در اتصالات لوله وجود دارد، نشتی رخ می دهد. علل دیگر شامل شیر شناور است که خطوط خلاء را نمی‌بندد یا کثیف می‌شود. مشکلات فشار نیز می تواند ناشی از عدم روانکاری باشد.

 سرعت پمپ من خیلی کند است

به طور معمول، سرعت پایین پمپ را می توان به آلودگی اضافی در سیستم پمپ یا گرفتگی فیلتر نسبت داد. همچنین، بررسی کنید که خطوط اتصال شما خیلی باریک یا خیلی طولانی نباشد. اگر سرعت پمپ شما هنوز خیلی کم است، شیر عقب پمپ ضد مکش را بررسی کنید.

برای تعمیر پمپ خلاء پره ای چرخشی خود به کمک نیاز دارید؟

اگر سیستم پمپ پره دوار شما نیاز به تعمیر دارد و ترجیح می دهید خودتان به تعمیر و نگهداری رسیدگی نکنید، متخصصین ما می توانند هر گونه تعمیراتی را که ممکن است سیستم شما به آن نیاز داشته باشد،انجام دهند و همچنین تعمیر و نگهداری پمپ شما را  می توانیم به طور منظم و دوره ای انجام دهیم.

  علاوه بر این، اگر به دنبال خرید یک پمپ پره ای دوار جدید هستید،لیست محصولات پمپ های وکیوم ما را برسی کنید و یا برای سفارش خرید پمپ های خاص خود با ما تماس بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید