پمپ وکیوم روتاری روغنی

 کاربرد وکیوم پمپ در صنعت برق و قدرت

 کاربرد وکیوم پمپ در صنعت برق و انتقال قدرت GeChang شامل ترانسفورماتورهای قدرت، خازن های قدرت، کابل برق، مواد عایق، سوئیچ فشار بالا و  DVD”، “VPI” تکنولوژی و تجهیزات کاربردی خلاء است.

صنعت برق عمدتا از پمپ وکیوم پره دوار روغنی استفاده می کنند. همانطور که برای همه شناخته شده است، کیفیت محصول برقی است. پمپ خلاء،اساسی ترین دستگاهی است که در مورد نحوه عملکرد عایق آن،و بیشتر مواد عایق برای به دست آوردن استحکام دی الکتریک بالاتر،باید پردازش شوند.

این منجر به کاربرد پمپ وکیوم در صنعت برق و دامنه وسعت بکارگیری کمتر از سایر صنایع است.

کاربرد پمپ وکیوم در کشور ما از دیدگاه سنتی،باید یک اندازه گیری واحد نشت یابی،خلاء و سیستم خلاء باشد .تا مفهوم به نسبت ساده فناوری خلاء را،به انواع پیچیده و مرتبط با وکیوم،به سمت خلاء منتقل کند که ظرفیت وسیعی دارد.(یعنی،محدوده خلاء متوسط ​​و کم)

پمپ وکیوم روغنی زاگرس پره دوار،در صنعت برق، برای خشک کردن در خلاء استفاده می شود.

اصل خشک کردن در خلاء و کاربرد وکیوم پمپ به شرح زیر است.

در شرایط معمولی روش های مختلف خشک کردن حرارتی، به دلیل گرم شدن مواد،رنگ،عطر،طعم و تغذیه آن تحت تأثیر درجه خاصی از اتلاف قرار می گیرد.در صورت اتخاذ روش خشک کردن در خلاء، به دلیل اینکه در شرایط ایزوله فشار منفی هوا قطعات ساختهمی شوند. مستعد اکسیداسیون و تغییرات شیمیایی هستند.

در فرآیند خشک کردن تحت خلا،مواد می توانند ویژگی های اصلی را بهتر حفظ کنند.

و از دست دادن کیفیت را کاهش پیدا کند.

در محفظه خشک کردن در کاربرد وکیوم پمپ باید مواد خشک بدون هوا،در یک سیستم خلا قرار گیرد.خلا است در عین حال، برای گرم کردن مواد خشک،رطوبت داخلی مناسب مواد از طریق فشار تفاضلی یا انتشار غلظت به سطح و مولکول‌های آب روی سطح ماده حرکت کافی پیدا می‌کنند، پس از جذب بین مولکول‌ها، به سمت خارج می‌شوند.

 محفظه خلاء فشار کم در هوا و پمپ خلاء برای برداشتن محصولات نیز استفاده می شود.

خشک کردن ترانسفورماتور

ترانسفورماتورهای قدرت،بخشی ضروری از شبکه های الکتریکی هستند.آنها برای انتقال انرژی الکتریکی تولید شده توسط مولدهای نیروگاه ها،به مصرف کنندگان صنعتی و خصوصی استفاده می شوند.راندمان الکتریکی و قابلیت اطمینان ترانسفورماتورها برای پایداری شبکه های الکتریکی بسیار مهم است.برای عایق کاری ترانسفورماتورهای برق فشار قوی و ترانسفورماتورهای توزیع سایز متوسط ​​معمولاً از روغن معدنی و مواد سلولزی استفاده می شود.

 روغن ترانسفورماتور و مواد مبتنی بر سلولز (کاغذ کرافت یا تخته ترانسفورماتور از نظر حرارتی ارتقا یافته)به دلیل خواص رطوبت سنجی خود،در طول فرآیند تولید، رطوبت را از محیط جذب می کنند.رطوبت موجود در روغن و کاغذ خواص دی الکتریک ترانسفورماتور را به شدت کاهش می دهد و باید قبل از راه اندازی ترانسفورماتور حذف شود.

این فرآیند خشک کردن در خلاء، طی چندین مرحله از چرخه ساخت ترانسفورماتور انجام می شود.

الزامات برنامه

۱-حداکثر سرعت پمپاژ بالا

۲-ظرفیت پمپاژ بخار آب بالا

۳-مقاومت بالا در برابر خوردگی

۴-راه حل های سفارشی با لوازم جانبی برای افزایش طول عمر

مروری بر کاربرد وکیوم پمپ در طول فرآیند تولید ترانسفورماتور

مرحله تولیدروند
خشک کردن بلوک تک سیم پیچ/سیم پیچ    خشک کردن با هوای گرم، خشک کردن فاز بخار
خشک کردن بخش فعالخشک کردن فاز بخار
تخلیه مخزن ترانسفورماتورپس از مخزن کردن قسمت فعال و قبل از پر کردن روغن
تصفیه روغنگاز زدایی و رطوبت زدایی روغن ترانسفورماتور
مروری بر کاربردهای خلاء در طول فرآیند تولید ترانسفورماتور

خشک کردن

با هوای گرم فرآیند خشک کردن هوای گرم عمدتاً برای خشک کردن سیم پیچ ترانسفورماتورهای ولتاژ بالا یا برای خشک کردن قسمت فعال ترانسفورماتور توزیع کوچکتر استفاده می شود.

فرآیند شامل گردش هوای گرم و به دنبال آن پمپاژ پایین محفظه گرمایش تا فشار کمتر از ۱hPa است.معیار طراحی سرعت پمپاژ به وزن ماده عایق بستگی دارد.سرعت متوسط ​​پمپاژ ۱۰۰۰ متر مکعب در ساعت برای هر تن ماده عایق مورد نیاز است که باید خشک شود.

کاربرد وکیوم پمپ خشک کردن فاز بخار (VPD)

فرآیند حرارت به قسمت فعال توسط بخار حلال حاصل می شود.انتقال حرارت بخار چگالشی به طور چشمگیری بیشتر از انتقال حرارت توسط همرفت اجباری است.در نتیجه زمان خشک شدن کل قطعه فعال بیش از ۵۰ درصد سریعتر از فرآیند خشک کردن با هوای گرم است.

تخلیه مخازن

ترانسفورماتور مونتاژ نهایی ترانسفورماتور معمولی می تواند تا ۱۸ ساعت طول بکشد.

علاوه بر این، پمپ مخزن ترانسفورماتور برای (میانگین فشار ۱ hPa) خلا تخلیه هر گونه حباب هوای باقیمانده که ممکن است در حجم های مرده ترانسفورماتور وجود داشته باشد، استفاده می شود.

کاربرد وکیوم پمپ در تصفیه روغن

روغن برای عملکرد مناسب ترانسفورماتورها ضروری است،برای بهبود خصوصیات دی الکتریک مواد عایق از طریق اشباع استفاده می شودروغن تا حدود ۶۰ درجه برای مقاصد گاز زدایی و خشک کردن، سانتیگراد گرم می شود.

.در سطح فشار در محدوده ۱ تا ۲ hPa بخار آب و گازهای محلول توسط واحد پمپاژ تخلیه می شود.

پمپ وکیوم زاگرس،تولید کننده پمپ وکیوم روغنی و تعمیرات تخصصی انواع پمپ وکیوم روغیی،تک مرحله و دو مرحله،و پمپ های وکیوم خشک،پمپ وکیوم آبی را با بهترین کیفیت و ضمانت انجام می دهد.

برای خرید و تعمیر پمپ های وکیوم با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید